piątek, 12 października 2018

Dywan w kwiatki

Znalazłam jakiś czas temu na blogu Crochet For You [klik! klik! klik!] fajnie wyglądający i, co ważniejsze, bardzo płaski wzór kwiatowy: 

Pomyślałam sobie, że łatwo da się to przerobić na mały dywanik na przedpokój :)


Dzieło mierzy 135 cm średnicy, zużyło prawie 600 metrów sznurka bawełnianego o grubości 5 mm i zajęło mi tylko 5 godzin pracy, co uważam za mój rekord, jeżeli chodzi o małe dziurawe dywany. Korzystałam jak zwykle z szydełka 9 mm. 

Musiałam trochę przerobić oryginalny wzór, poskracałam wiele łańcuszków, bo były one za długie. W zasadzie były one w sam raz dla serwetki, którą potem się namacza, rozciąga, blokuje i prasuje. Ale z dywanem nie da się tak postąpić, więc długości łańcuszków muszą być od razu idealne (czyli z reguły krótsze niż w przepisach na serwetki).

Na brzegu dodałam ramkę z kilku okrążeń słupków podwójnych. Dywan jest niesamowicie płaski, łatwo się go odkurza - nie przywiera nadmiernie do odkurzacza, a ssawka nie próbuje się wkręcić w dziurki dywanu :)

Jeżeli nie kręcą Was dywany i wolelibyście zrobić plecak w kształcie pandy albo prześliczne puchate pomponiki, to zajrzyjcie na bloga [ Crochet For You ] do działu z darmowymi wzorami:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz