czwartek, 14 lipca 2016

Dywanowe poprawiny

Jakieś półtora tygodnia temu zrobiłam [ dywan ] na podstawie wzoru ze słowackiego bloga [ MyWay ]. Myślałam, że wystarczy mi sznurka tylko na 9 kwadratów i ramkę, ale po zważeniu całości okazało się, że można ten dywan przerobić na 16 kwadratów i zostanie jeszcze malutki kłębuszek sznurka. Tak też zrobiłam :) 


Żałuję teraz, że przedtem nie byłam spontaniczna i od razu nie zrobiłam wersji dywanu 4x4. Ja w zasadzie bardzo lubię spontaniczność, o ile jest ona wcześniej odpowiednio przemyślana i zaplanowana :D

Do nowego dywanu dorobiłam małą (jednookrążeniową) ramkę ze sznurka nieco o innym odcieniu, dodałam też frędzle. I tak mi się podoba to nowe dzieło, że jeszcze długo go nie spruje!

Dywan mierzy 175x175 cm nie licząc frędzli. Dorobienie 7 kwadratów, ramki i frędzli zajęło mi dwa dni, czyli jakieś 8 godzin roboty. Gdybyście chcieli powtórzyć mój wyczyn, to schemat pojedynczego kwadratu znajduje się na [ blogu Myway ]. Jak zwykle korzystałam ze sznurka bawełnianego o grubości 5 mm i szydełka o grubości 9 mm.
16 komentarzy:

 1. A czemu miałabyś go pruć?! Taki piękny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jestem batumi, a nie Minarchis, nie wiem jak się wylogować z profilu mojego synka ☺

   Usuń
 2. Piękny :-) Bardzo udana przeróbka :-)
  Świetny pomysł z frędzlami - pasują doskonale.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wersja poprawiona zdecydowanie ładniejsza! Podoba mi się bardzo ten motyw, mam nadzieję, że kiedyś uda mi się skorzystać:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy sprzedaje Pani te dywany?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio niestety kompletnie nie mam czasu na zamówienia - szybciej i taniej będzie zrobić samemu :)

   Usuń
 5. Ile metrów sznurka potrzeba na ten dywan? Jest śliczny.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ile metrów sznurka potrzeba na ten dywan? Jest śliczny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak pi razy drzwi, to myślę że około półtora kilometra. Może ciut mniej. Wyliczyłam to na podstawie wagi gotowego dywanu.

   Usuń
 7. Jest tak piękny , że nie zesnułabym go za żadne skarby...bo i po co?......Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. No i mam pytanko kwadraty zszywane czy łączone szydełkiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko zawsze łączę szydełkiem :) Nie lubię szyć! Od szycia są maszyny do szycia, a nie ludzie :P

   Usuń
 9. Witam, ja jestem kompletnym zółtodziobem w dzierganiu, wiem jak zrobić łańcuszek, słupek i polslupek, ale dzieł żadnych nie robiłam. A to mi się tak spodobało że też chcę taki dywan zrobić:) mam tylko prośbę. Czy można prosić o przetlumaczenie objaśnienia czeskiego wzoru? Bo ja nie znam sie na schematach. Jeszcze.:)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Próbowałam już raz dla kogoś spisać ten wzór słownie, ale wyszedł z tego jakiś skomplikowany koszmar i poddałam się. Pewnie spisywałabym ten wzór przez dwie godziny, zaś nauczenie się rozumienia schematów zajmuje o wiele krócej :) Odsyłam do szkoły szydełkowania: http://szkolaszydelkowania.pl/2015/08/jak-czytac-szydelkowe-schematy-encyklopedia-szsz-odcinek-4.html

   Usuń