środa, 31 października 2018

Zygzak do salonu

Wczoraj przerobiłam [ mały kwiatowy dywan do salonu ] na jeszcze mniejszy zygakowaty dywan do salonu. Nowe dzieło ma mniej dziurek, będzie więc lepiej grzało w nadchodzącą zimę!
Wyszło takie maleństwo - zaledwie 130x135 cm. Zużyłam około 900 metrów sznurka bawełnianego o grubości 5 mm. Korzystałam jak zwykle z szydełka 9 mm. Cała praca zajęła mi jakieś 6 godzin z przerwami na jedzenie i picie. 

Wzór jest bardzo prosty - należy zrobić 2+n*16+2+2 oczek (na każdym brzegu są po dwa słupki brzegowe, jeden motyw ma 16 słupków szerokości, ale ostatni motyw trzeba jeszcze domknąć dwoma oczkami). U podstawy zygzaka jest 14 słupków między dziurkami dwuoczkowymi. Po zrobieniu jednego zygzaka dawałam jeden rządek samych słupków przed zaczęciem kolejnego zygzaka. Dookoła dałam cieniusią ramkę ze słupków, przy czym na bocznych słupkach dawałam po dwa słupki w słupek boczny.  Reszty wzoru na pewno domyślicie się ze zdjęcia :) 
No i znowu się zastanawiam, czy by nie dodać frędzli... Mam już gotowe, pocięte, ale ich instalacja jest jedną z najnudniejszych czynności na świecie!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz