czwartek, 2 października 2014

Jesienna pufa Kristall

Skończyłam dziś nad ranem nową pufę w wyrazistych jesiennych kolorach :) Pufa kryje w sobie oponę Kristall Fulda Montero, którą już jakiś czas temu dostałam od mojego Teścia. Opona była wielokrotnie szorowana, a potem musiała się jeszcze wyśmierdzieć na balkonie. A potem, gdy już była czysta i pachnąca, długo czekała na moją wenę twórczą.


Górę całkowicie zaimprowizowałam korzystając z co bardziej fikuśnych wzorów, jakie znam. Nie jest, niestety, zbyt płaska, więc końcowy produkt jest raczej pufą niż stoliczkiem. Na bok użyłam wzoru "Teardrop pendant on seed stitch" z książki A Second Treasury of Knitting Patterns (str 158) autorstwa Barbary Walker. Wzór jest dosyć skomplikowany i nie wiem, czy pokuszę się o przetłumaczenie go na polski i umieszczenie na blogu... We wpisie z czerwca możecie zobaczyć, jak taka pufa powstaje od zera.


Nie jestem zbytnio zadowolona z użytego modelu opony, guma jest bardzo chropowata i bardzo zaciągała poliestrowy pokrowiec podczas przymiarek - nie będzie można go zdejmować i zakładać zbyt często :( Nie jest to kwestia jej zużycia, wyglądała na prawie nie używaną. Po prostu ten model tak ma.

Teraz mam ochotę na niebieską pufę do małego pokoju, tego z dywanem w rybie łuski.

Szczegóły:

Model: Pufa "Kristall"
Wysokość z nóżkami: 27 cm
Wysokość bez nóżek: 20 cm
Średnica: około 60 cm
Obwód: około 203 cm
Długość zużytego sznurka: około 470 m
Waga pokrowca: około 850 g
Szydełko: 6 mm, plastikowe
Druty: 12 mm, plastikowe
Czas dziergania: jakieś 12 h
Opona: Kristall Fulda Montero (zimówk
a)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz