czwartek, 31 lipca 2014

Niefunkcjonalny "Zygzak"

Skończyłam dziergać dywan znaleziony na facebooku w albumie Manualnych. Na początku bardzo mi się podobał, ale w końcu zauważyłam jego niefunkcjonalność - łańcuszki łączące poszczególne płatki na pewno będą zbierać kurz. Łatwo też się o nie potknąć, zwłaszcza stopą obutą w luźny papuć. Ten dywan aż czeka na to, żeby ktoś się na nim wyłożył i stracił zęby! Taki skrytocichy dywan morderca :D

Gdyby ktoś z Was sam chciał zbadać niefunkcjonalność dywanu, to proszę bardzo, oto schemat: [ klik ]. Ale i tak uważam, że byłaby to prześliczna serwetka :)Dywan mierzy 170 cm średnicy, zeżarł nieco ponad 1200 metrów sznurka i zajął mi aż 11 godzin. Wydziergałam go sześciomilimetrowym szydełkiem ze sznurka o grubości 3 mm. Miał się nazywać "Zygzak", ale pozwolę mu pożyć tylko przez kilka tygodni, a potem go spruję i przerobię. Oooo, np. na to, też z albumu Manualnych:


Tak to już jest, jak się zabiera za dywan pod wpływem chwilowego uniesienia!


4 komentarze:

 1. Witm. Piękny jest ten dywanik. Nie mogę znalezdz wzoru na internecie do tego cuda. Czy mogłaby Pani podesłać na e-maila ? isia1981@o2.pl. Link ktory Pani podaje nie Odpowiada. Z gory serdecznoe dziękuję i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witm. Piękny jest ten dywanik. Nie mogę znalezdz wzoru na internecie do tego cuda. Czy mogłaby Pani podesłać na e-maila ? isia1981@o2.pl. Link ktory Pani podaje nie Odpowiada. Z gory serdecznoe dziękuję i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam
  Dywan jest przepiękny.Niestety nigdziej nie mogę znaleźć wzoru. Czy mogłabym prosić o przesłanie na maila idzikowskajoanna @wp.pl. Będę wdzięczna.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń