czwartek, 4 września 2014

Ananas

Od kiedy wydziergałam skrzydełka sowy Hedwigi, bezustannie chodziło mi po głowie pragnienie zrobienia całego dywanu z wykorzystaniem motywu "liść ananasa". Najfajniejszy wzór znalazłam niedawno na blogu Grzebyczkowy Świat - we wpisie z 26 sierpnia tego roku pojawił się ten oto schemat:


Schemat można powtarzać w nieskończoność (lub do zabraknięcia sznurka). Jest trochę niewyraźny, więc gdzieniegdzie musiałam improwizować. Dorobiłam też własne zakończenie brzegów. A tak prezentuje się dywan:
Mimo ażurowatości jest bardzo mięsisty i miły w dotyku, ale nie zdawałam sobie sprawy z tego, ile czasu mi zajmie i jaki wielki wyjdzie! Przejrzałam moje poprzednie wpisy i ze zdziwieniem odkryłam, że przerobienie 2 km sznurka faktycznie zajmuje 16 godzin, niezależnie od wykorzystanego wzoru.


Szczegóły:

Model: Ananas
Materiał: sznurek bawełniany, 3 mm grubości
Szydełko: 6 mm, plastikowe
Czas wykonania: 16 godzin
Długość boku:  180 cm
Waga: 4.8 kg
Długość sznurka: równe 2 km :)
2 komentarze:

  1. ...no i grzebyczkowy świat wita...właśnie lubię wzory , które można przetwarzać i przerabiać w nieskończoność...pobudzają naszą wyobraźnię i inspirują....Cieszę się, że właśnie wzór znaleziony przed laty, a wstawiony na moim blogu zainspirował i Ciebie. Dywan imponuje wielkością i wyglądem...
    Pozdrawiam Jola.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję bardzo za miłe słowa. Bardzo lubię podczytywać Pani bloga i inspirować się :)

    OdpowiedzUsuń